Jdi na obsah Jdi na menu
 


kulinářská soutěž 2014

2. 12. 2014

Dne 29.11.2014 uspořádala Okresní rada žen Rakovník třetí ročník Kulinářské soutěže – předvánoční čas, tentokráte v sokolovně v Mutějovicích, jedné z našich obcí okresu.

Začátek akce byl stanoven na 14. hodinu. Ten, kdo přijel do Mutějovic dříve, pro toho byla připravena na 11. hodinu prohlídka místní keramické dílny manželů Duchkových. Byly jsme rozděleny na dvě skupiny, neboť zájem o prohlídku s výkladem byl veliký. Pan Duchek nám popsal postup výroby keramiky od přípravy vlastní hlíny, kterou sám sbírá v okolí Mutějovic, po výrobu na hrnčířském kruhu – s ukázkou, až po vypálení v pecích a to elektrické i na vytápěné dřevem. Z pece, ve které se topí dřevem, jsou výrobky vždy ojedinělé, protože plamen zanechá na každém výrobku jinou stopu. Barviva, která manželé Duchkovi používají pro konečnou barvu keramiky a dozdobení, si vyrábí sami a to čistě z přírodních zdrojů.

Po prohlídce keramické dílny jsme se odebraly do místní restaurace s pivovarem na opravdu výtečný oběd dle vlastního výběru.

Po vydatném obědě jsme se odebraly zpět do sokolovny a vlastní soutěž na různá témata mohla začít. Zahájení se ujala předsedkyně Okresní rady žen v Rakovníku paní Zdena Sklenková. Hned po úvodu vystoupily děti z místní mateřské školky s pásmem vánočních básniček a koled.

Poté vystoupily mutějovické Berušky a Barušky s vánočními písněmi a ta20.jpgnci.23.jpg9.jpg3.jpg