Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kulinářská soutěž 2013

3. 12. 2013

Dne 23.11.2013 uspořádala Okresní rada žen Rakovník ve spolupráci s ZO ČSŽ Kolešovice již druhý ročník Kulinářské soutěže – předvánoční čas, tentokráte v kulturním domě v Kolešovicích, jedné z našich obcí okresu.

Program byl velice pestrý a jako první jsme mohly navštívit Domov pro seniory, který se nachází v zámku v Kolešovicích, kterým nás provedl bývalý dlouholetý ředitel pan Erba.

Do soutěže se přihlásilo a zúčastnilo se 51 členek z 9 základních organizací okresu. Úvodní slovo k zahájení celé soutěže pronesla místopředsedkyně okresní rady paní Jana Černá.

Jako první vystoupily děti ze základní školy v Kolešovicích se svými básničkami a koledami.

Jako další vystoupily naši hosté, ženy z Kralovic (plzeňský kraj) a předvedly čínský zdravotní tanec – jak si prokrvit celé tělo.

 Poté se ujala slova předsedkyně Okresní rady žen Rakovník paní Zdena Sklenková a pohovořila o vánočních svátcích a jejich tradicích a zvycích.

 Následovala samotná soutěž. Každá z organizací obdržela dva lístky, na které měla v pořadí 1 až 3 vyhodnotit nejlepší dekoraci a připravené pochoutky.

Mezi tím, kdy se sčítaly body a vyhodnocovalo se pořadí, předvedly své vystoupení ženy ze ZO Hořovičky.

Velký úspěch měla scénka „Jiří Kaiser na veřejném záchodku“ a vystoupení rockové kapely nás pěkně rozehřálo.

 Komise vyhlásila pořadí vítězů. Jako první se v kategorii dekorací umístila ZO Kounov, na druhém místě ZO Slabce a na třetím 6. ZO Rakovník.

V kategorii pochoutek se na prvním místě umístila ZO Kolešovice, na druhém ZO Slabce a na třetím 6. ZO Rakovník.

 Některé soutěžní výrobky byly následně předány do tomboly a ostatní se roznesly mezi přítomné dámy na ochutnání a posezení ke kávě. Všechny výrobky byly výborné a pohladily oko i duši.

Jako poslední proběhlo slosování vstupenek, na které bylo možné vyhrát některou z překrásných cen v tombole.

Zhruba v 15.30 hod byla oficiálně soutěž ukončena a byla vyhlášena volná zábava.

 

Všem ženám, které svojí prací přispěly k uspořádání tak příjemného odpoledne, patří upřímný dík a budeme se těšit na další ročník.

 

 

Zpracovala:

Ludmila Porcalová

Předsedkyně 6. ZO Rakovník

11.jpg

19.jpg

2.jpg