Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský den

27. 6. 2013

Dětský den.

Český svaz žen připravil pro děti odpoledne plné profesionálních ukázek. Na místním hřišti se sešlo   5 profesionálních týmů: Hasiči letiště Praha nastříkali pěnu, aby děti viděly, co se používá při nouzovém přistání letadla, když se mu nevysune podvozek. Pěna zabraňuje vznícení  letadla.  Za asistence Policie ČR si děti i rodiče mohli vyzkoušet střelbu z laserových pistolí značky GLOCK. Ostraha Letiště předvedla speciální výcvik psů. Služba cizinecké a pohraniční policie předvedla zadržení pachatele a odhalení drog na těle pachatele. Speciální jednotka  CÚ předvedla zásah na auto s pachatelem  pomocí psů. Všem těmto profesionálním týmům děkuji za volný čas, který nám věnovaly.

Asi 60 dětí a stejně tak i rodičů sledovalo ukázky s opravdovým zájmem. Pro ty nejmenší byly k dispozici dva skákací hrady a malování na obličej. Po ukázkách děti zdolávaly disciplíny, po jejich zdolání byly všechny děti odměněny.

Děkuji panu starostovi obce za finanční příspěvek na tento den. Velké díky patří Ladislavu Kašparovi, který zajistil ukázky profesionálů. Poděkování našim hasičům, kteří dětem umožnili zkusit si kropení a na konci tohoto slunečného odpoledne se postarali o osvěžení dětí. 

Celé odpoledne nám svítilo sluníčko, děti i rodiče si den dětí užili.

Radost dětí – naše odměna !

Za ČSŽ – KK

Krausová Kateřina

foto-detsky-den-8-6--2013.jpg