Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce roku 2014

Akce ČSŽ – Klub Kněževes v roce 2014

Leden - schůze členek  - Program : Zhodnocení  akcí roku 2013. Plán akcí na rok 2014.

8.2. Valentýnský karneval  pro děti od 14,00 hod

        Valentýnský karneval pro dospělé od 20,00 hod

Dětský karneval a Valentýnská maškarní zábava

Uklidili jsme vánoční stromky, zandali betlémy do krabic a je tady únor.  Český svaz žen uspořádal za vydatné pomoci Obecního úřadu Kněževes a všech dalších sponzorů tradiční dětský karneval. DJ Giacomo opět hrál dětem písničky na přání. V sále, který byl tradičně vyzdoben velkým množstvím balónků, se to maskami jen hemžilo. Děti tančily, soutěžily, sledovaly aerobikové předtančení  dívčí skupiny  Aerobic girls v podání  Šárky Třískové, Klaudie Rákosové a  Ester Galiové.   Ukázku moderního jojování předvedl  Jiří Zavadil a Jakub  Rakovec s  jejich svěřenci  Dominikem Pavlatou a Martinem Mrázem.  Není jednoduché vymýšlet stále nové prvky, které by děti zaujaly,  ale myslím, že tentokrát se to Katce Krausové opravdu podařilo.  Objednala show  bublinkování. Děti byly u vytržení, sledovaly, jak se obrovské bubliny dělají. Nejlepší ale pro ně bylo, když si mohly samy takové velikánské bubliny udělat. Stály spořádaně ve frontě a každé si tvorbu barevných „duhovek“ vyzkoušelo. Po této akci následovalo vyhodnocení masek, které tentokrát bodovali všichni dospělí. Nejlepších 10 masek dostalo pěkné ceny – 1. Janička Vopálková – víla Amálka, 2. Kačenka Toldeová –Šašinka, 3. Lenka Kašparová – Kleopatra, 4. Nikolka Vlášková z Klokánku jako Beruška, 5. Petr Zadražil – Potápěč, 6. Daniel Čáp – hasič, 7. Karolínka Šmídová – Zvonilka, 8. Vojta Červený – Mumie, 9. Lukáš Kašpar – Lékař, 10.  Šimon Soural – Kovboj. Po rozdání cen následovala židličková ve dvou kategoriích, starší a malé děti. Všechny děti, které se karnevalu zúčastnily, dostaly zdarma občerstvení a ještě si mohly vybrat z košů nějaké  laskominy nebo hračky. Aby dospěláci během odpoledne „nezlobili“, mohli dělat z novin papírové koule. A co s nimi ? No přeci papírová bitva mezi dětmi a dospěláky, tradiční závěr dětského karnevalu. Je radost se dívat, jak se do „bitvy“ zapojí celý sál. Po ukončení bitvy, kde není vítěze ani poraženého, všichni svorně pomáhají uklidit bitevní pole a za půl hodiny je sál opět uklizený a připravený na večerní bál.

Valentýnský maškarní bál pro dospělé – již po čtvrté se sešli kněževeští nadšenci a několik přespolních, aby si udělali radost  a možná i legraci sami ze sebe. Někdy člověk žasne nad fantazií a šikovností příchozích.  I na večerním bále předvedli mistři moderní jojování a děvčata  aerobikové předtančení.  Následovala promenáda masek za neustálého focení, protože někteří z aktérů nebyli k poznání. Tanec v maskách, to je radost se dívat. Tombola byla jako vždycky bohatá, na sále tentokrát kouřili pouze tři lidé, takže vzdoušek čistý a vhodný i pro nastávající maminku Petru Hanzlíkovou, která ani tentokrát nezklamala a její taťka Šmoula byl originální. Během večera všichni příchozí hodnotili masky a jejich výsledek byl: 1. Vláďa Dvořák – Australský domorodec  s kopím, 2. Rodina K. Krausové – Adamsovi s chodící rukou, 3. Kněževeský olympijský skibob – ve skibobu, který zhotovili hoši Holanovi, byli sportovci K.Hauerová, B. Pittermannová, J. a  M. Holanovi, M. Fara , Š. Pittermann, T. Dvořák, M. Splavec.

Letošní mažoretky, dalmatýni, arabské ženy, hastrman, vodní víla, arakaini, uklízečky, kovboj, šmoulové, šachy a člověče nezlob se, cikánka, námořníci  …..  neměli chybu,  a věřím, že se nám i příští rok podaří vymyslet nové a možná ještě originálnější masky.                        Bohdana Pavlíková

14.3. Posezení žen – oslava MDŽ

Stejně jako každý rok, ani  tento jsme nevynechaly  8.březen jako náš svátek a v klidu a pohodě jsme poseděly v kulturním domě. Sešlo se nás téměř 25, každá přinesla nějakou dobrotu – dortíky, štrůdl, jednohubky, chlebíčky, různé řezy.  V průběhu večera nám Bára Kubů – naše členka  představila  alternativní způsob léčení  pomocí homeopatie a aromaterapie. Pro většinu z nás to bylo velice zajímavé.  Večer se opět pořádně protáhl, začínaly jsme v 18 hodin a končily jako tradičně kolem  23 hodiny….. a to jsme si ani nestačily všechno dopovídat.

Krausová Kateřina

 

6.4. Diakonie (Humanitární sbírka šatstva, obuvi, lůžkovin a jiných potřebných věcí) ve spolupráci  s  obecním  úřadem   od 10,00 – 12,00 hod.

Humanitární  sbírka  „Diakonie Broumov“,kterou Český svaz žen – Klub Kněževes   ve spolupráci s OÚ V Kněževsi pořádá  dvakrát do roka, proběhla  opět  úspěšně, podařilo se shromáždit velké množství ošacení, obuvi, lůžkovin a dalších potřebných věcí .  Děkujeme  všem, kteří vynaložili úsilí, čas a přišli darovat něco svého, aby tak pomohli potřebným lidem. 

Krausová Kateřina

 

31.5. Dětský den

Dětský den.

Asi 60 dětí se sešlo na fotbalovém hřišti, aby oslavily svůj den. Český svaz žen pro ně připravil jako každý rok odpoledne plné soutěží ,  zábavy a profesionálních ukázek.

Celé odpoledne měly k dispozici dva skákací hrady, kde se mohly patřičně vydovádět. Děti,  které nechtěly  hopsat, zdolávaly sportovní disciplíny. Odměnou jim byly nejen sladkosti, ale i hračky.

Oblíbenou součástí tohoto dne bylo malování na obličej. Pomalované obličejíčky děti proměnily v postavičky z pohádek.

Nejen děti, ale i rodiče si přišli na své. Byly pro ně připraveny profesionální ukázky policie a ostrahy letiště. Zájemci si mohli vyzkoušet střelbu z laserových pistolí, střelbu ze signálních pistolí. Byla také možnost vyzkoušet si pyrotechnický oblek, který váží 40 kg a používá se při zneškodnění výbušnin.

Zásahová jednotka URNA nám umožnila prohlédnout si zbraně a výzbroj, kterou používá při zásahu- samopaly, neprůstřelné vesty, pistole, nože ,   plynové masky.

Ostraha letiště se psy předvedla ukázku zadržení a napadení pachatele, vyhledávání osob v úkrytu.

Děkujeme policii  a ostraze  letiště  za profesionální přístup a za zpestření programu v tento den, myslím, že jsme všichni byli obohaceni o velmi zajímavé a nedostupné informace. Počasí se nám také vydařilo, děti odcházely domů spokojeny.

Dovolte mi tímto poděkovat panu starostovi obce Stanislavu Kettnerovi  za poskytnutí finančního příspěvku na realizaci tohoto odpoledne. Velké díky patří také Láďovi Kašparovi, který jako každý rok domluvil profesionální ukázky a postaral se o zdárný průběh této akce. Děkuji panu Berkovi, který opět zajistil a upravil hřiště  i vedlejší prostory ke zdárnému průběhu. Děkuji manželům  Kratochvílovým za provoz občerstvení.  Díky Pavlu  Čermákovi  za obsluhu aparatury,. členkám svazu žen za organizaci při soutěžích a všem ostatním , kteří pomohli.

Krausová Kateřina

 

 4.10.    Drakiáda pouštění draků a jiných létajících těles     od 10,00 hod

Opět se sešlo asi 30 nadšenců a pouštěli draka. Moc větrno nebylo, ale dalo se. Každý ze zúčastněných byl odměněn.

Krausová Kateřina

4.10.   Halloweenská párty  - dlabání dýní a řepy  od 15,00 hod

Dlabání dýní a  řepy patří k oblíbené akci, kterou doprovází teplý čajíček a perníčky. Děti  si donesly různé motivy, aby tu svoji dýni měly co nejstrašidelnější.  Asi 30 dýní zdobilo letos verandy naší vesničky.

Krausová Kateřina

5.10.   Diakonie (Humanitární sbírka šatstva, obuvi, lůžkovin a jiných potřebných věcí) ve spolupráci    s  obecním  úřadem    10,00  - 12,00 hod

Humanitární sbírka  „Diakonie Broumov“,kterou Český svaz žen – Klub Kněževes   ve spolupráci s OÚ V Kněževsi pořádá  dvakrát do roka, proběhla  opět úspěšně, podařilo se shromáždit velké množství ošacení, obuvi, lůžkovin a dalších potřebných věcí .  Děkujeme  všem, kteří vynaložili úsilí, čas a přišli darovat něco svého, aby tak pomohli potřebným lidem. 

Krausová Kateřina

 

10.10. Schůze členek   -  zhodnocení akcí během roku  a plánování Mikulášské besídky a zábavy.

 

Mikulášská besídka pro děti   29.11.  od 14,00 hod v KD

Mikulášská zábava  29.11.  od 20,00 hod v KD

Mikulášská pro děti a tanec pro dospělé

Člověk ani nevnímá, jak opravdu ten čas letí. Než jsme se nadály, byl tady konec listopadu a s ním pravidelná akce pro děti i pro dospělé. Na odpolední Mikulášskou přicházejí nejen děti se svými rodiči a prarodiči, ale i samotní dospěláci. Těch malých bylo letos snad více než jindy, ale Iva Roučková je dokázala všechny i s jejich rodiči zaujmout  tvůrčími  písničkami tak, že se všichni bavili a smáli. Osvědčené dílničky nadchly snad všechny děti – malovaly, stříhaly, skládaly krabičky. Dětské svícny se vydražily a penízky putují zase dětem do mateřské školky na nákup potřebných pomůcek. A když přišel Mikuláš s anděly a malými a velkými čerty, v některém dětském očíčku se zablýskly i slzičky. Venku byl před zdravotním střediskem rozsvícen vánoční strom a adventní čas mohl začít. Prostě všechno bylo tak,  jak má být.

Večer následovala taneční zábava. Kapela Ratata Retroband přilákala hodně svých příznivců, takže mimo kněževeských  bylo více než místních. Všichni se bavili a zpívali v pohodě, o půlnoci po bohaté tombole se dražily svícny dospěláků. Výtěžek zase pro změnu putuje do základní školy na nákup pomůcek.

Všechny svícny byly stejně jako v letech minulých hodnoceny všemi přítomnými odpoledne – vybírali dospělí i děti. Vítězové v kategorii dětské (1.K. Rákosová, 2.J. Vopálková, 3.M. Mráz)  i dospělých (1. I. Holanová a J. Součková, 2. B. Pavlíková) byli odměněni.

Na obě akce jsme spolu s dětmi ze základní a mateřské školy připravovaly sál v kulturním domě v pátek. V neděli, když většina tanečníků ještě spí, pár našich členek sál zase uklízela. Ale samy bychom to nezvládly. Pomáhá nám vždy hrstka mužů – sympatizantů, na které je spolehnutí (R.Holan, V. Dvořák, J.Drábek, L. Kašpar, J. Pavlík, p. Berka – ten se pravidelně stará o to, aby vánoční strom v sále byl přivezen, zasazen do stojanu a zase odvezen). Poděkování patří i Mikulášovi, jeho andělům a malým a velkým čertům, že se zastavili u nás v Kněževsi a udělali radost těm nejmenším. Samozřejmě nesmím zapomenout na všechny sponzory, kteří nám v čele s obecním úřadem a p. starostou Kettnerem pomáhají finančně. Bez nich bychom v dnešní době nemohly uskutečnit žádnou akci.

B. Pavlíková

 

Fotodokumentaci všech akcích  ČSŽ  Kněževes najdete na :

http://boda3.rajce.idnes.cz/