Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše aktivity v roce 2016

 ORŽ Kutná Hora  -  nejpříjemnější  zážitek

Dne 3.9.2016 navštívily v rámci výměny a poznání jiného okresu členky ZO Hostivice a ZO Kněževes  naše historické  město Kutnou Horu. Po malém občerstvení v ZŠ Kamenná stezka jsme se přesunuly do Sedlce u Kutné Hory a  prohlédly si Kostnici a  Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie. Potom následoval další přesun  a prohlídka Katedrál sv.Barbory,  GASKu (Galerie Středočes.kraje ),Hrádku,Muzea stříbra.  Odvážnější ženy se vydaly pod zem do chodeb středověkého dolu na stříbro- OSEL. Další prohlídka vedla ke gotické kašně, rekonstruovaného domu Mikuláše Dačického, Vlašského dvora a značně utrmáceny jsme si dovolily rozchod na Palackého náměstí. Velmi oceňujeme  děvčata , že vše absolvovaly v horkém  dni. Děkuji  členkám ZO Kutná Hora za pomoc  a přípravu  této akce. Příští rok máme pozvání k děvčatům  do Hostivice a Kněževsi. Těšíme se!    L.Jůnová, ORŽ  Čím se chlubíme na podzim ?

ZO Žleby : Drakiáda, v rámci Adventu vystoupení ZUŠ, mažoretek, ukázky starých zvyků – hod „škrpálem“, lampionový průvod, vypouštění „lampionů štěstí“ a jiné  zábavné formy především pro děti. Toto je jen  malý výčet  aktivit. ZO pořádá i zájezdy pro dospělé, relaxační pobyty a  poznávací výlety. Hlavní zásluhu má aktivní předsedkyně Hana Němečková!!!

ZO Kutná Hora:  Bleší trhy především s dětským oblečením, zábavná  odpoledne s malou tombolou – neziskovou. Besedy  na téma Zdraví žen. Na konci kalendářního roku návštěva Domova důchodců a předání drobných dárků – výrobků dětí ze ZŠ Kamenná stezka, kde máme příjemný azyl  pro naše schůze.

ZO Zruč nad Sázavou : pravidelně navštěvují  nově  otevřený Spolkový dům. Zde pořádají především naučné a informativní besedy, přednášky  a setkání se zajímavými lidmi z regionu. Tématicky převažují  ty, které se týkají zdraví a bezpečnosti nejen žen. Vyrábějí též vánoční ozdoby.

ZO Chotusice. Stále existuje taneční kroužek. Nyní se formuje na nová  vystoupení s odlišnou choreografií. V tento předvánoční čas děvčata připravují zajímavé akce:(předvánoční  posezení, rozsvěcení vánočního stromu, “Andělské tvoření“-cukroví, ozdoby, pohoštění, tančírnu – čerti a Mikuláš, Pro Diakonii Broumov uspořádají sbírku  použitého oblečení. Krásným zážitkem byla soutěž ve vaření guláše – říjen 2016.

         Děkujeme za obdivuhodnou činnost a hodně si toho vážíme.

                               Za   ORŽ Kutná Hora Lída Jůnová