Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vidí členky výlet KRŽ - Jízda Hist. tramvají + Pražský hrad

29. 5. 2014

1.jpg

 

Ahoj Olinko,

 

já vím, že teď jsi u voleb a budeš určitě dost unavená, ale ráda bych Ti napsala, jak jsme se měly v Praze.

Paní Sixtová na nás počkala na prvním nástupišti a hned jsme šly na vlak do Prahy. Vystoupily jsme v Libni a tramvají jely do vozovny Střešovice. Byly jsme tam jako první hned po osmé hodině, ale mohly jsme si sednout v restauraci do zahrádky a sníst si svačinu. Každý podnikatel nadává, že nejsou tržby a tady, jak říkal vrátný, mají otevřeno do noci, ale ráno až od deseti a to už historické tramvaje jsou dávno pryč. Nakonec nás jelo  asi 178 žen. Tak si spočítej, kolik by utržili třeba na kávě nebo na toaletách. Mimochodem ve vozovně byla jen jedna taková ta kadibudka, jak je na stavbách. Naštěstí jsem šla jako šestá, ale až do odjezdu tramvají - jely čtyři, tak byla fronta. My jely poslední tramvají s paní Milenou. A protože ona v jedné části Prahy bydlela bavili se tam s jedním manželským párem, jak to v Praze bylo dřív a co je co, tak jsme to měli nakonec i s výkladem.Tramvaje byly naleštěné, byl to opravdu zážitek.

Na Hrad jsme pak došli ( bylo s námi i několik mužů ) společně a měli rozchod. Paní Mileně jsme zaplatily ještě ve vozovně, ale oni tam platili všichni. Do jedné jsme měli rozchod, tak jsme si prohlédly nádvoří, stavily se na obědě v Rožmberském paláci. S Vlastou jsme si daly pizzu a byla jsem mile překvapená i z obsluhy, když nám mladý kluk takového jižanského typu povídá, dámy dojděte si i u nás na toaletu, máte ji zdarma, v okolí už dvě zavřely a nahoře na Hradě jsou fronty.

Od jedné do téměř tří jsme pak měli prohlídku Katedrály, hrobky a Starého paláce. Byly jsme čtyři skupiny. a naše paní průvodkyně, byla opravdu báječná. Vstupenka nám platila i do baziliky a do Zlaté uličky. Paradoxně jsme si suvenýry koupily právě tam v manufaktuře a překvapilo nás, že ceny byly opravdu v mezích normy. Já koupila třeba mletou kávu s příchutí, za 85,- Kč, což je běžná cena v čajovnách. Hned po příjezdu jsme si ji s mamkou udělaly a byla výborná.

Ze Zlaté uličky jsme pak pokračovaly na metro na Malostranskou a na Hlavní nádraží. Chytly jsme vlak EC v 15.39 a mě už se zdálo, že je v hale

na nástupišti hrozná tma a když jsme vyjeli, už pršelo opravdu jako když otočíš konev. Dešti jsme ujeli, tady u nás to začalo až asi po půl hodině, co jsme byly už doma. Počasí nám opravdu vyšlo.

S paní Milenou jsme se v tramvaji  bavili i o tom, co připravuje na další rok. A sice projížďku starým metrem, ve starých vagónech, s výkladem, s možností jet v kabince se strojvedoucím atd.

Také se zmínila i o akci v říjnu v Kaunickém paláci. Paní Sixtová říkala, že by ráda jela, že už byla snad loni. Teď záleží, jak budou volby. Zatím to snad naplánováno na pátek 17. a sobotu 18. října a že tam bude zpívat zpěvačka z ND, ale neříkala přesně kdo.

 

Tak Ti Olinko moc děkuji, že jsem mohla jet a mrzí mě, že ten termín vyšel právě na volby a Ty jsi nemohla jet.

Posílám Ti fotky, co jsem udělala mobilem. paní Sixtová fotila daleko víc, ale nevím, jak ona pracuje s e-mailem atd.

 

Měj se zatím moc hezky

 

Věra