Jdi na obsah Jdi na menu
 


Navštívily jsme České Švýcarsko

24. 10. 2013     Prázdniny se blížily ke konci, únava nás „babiček“ byla již na pokraji zhroucení a tak nastal čas vyrazit samy a nejlépe na prodloužený víkend – směr České Švýcarsko, za poznáním života našich předků. Navštívily jsme Rovensko po Troskami, známé svými zvony, otočenými srdcem nahoru. Následovala Hrubá Skála a výstup na věž, odkud je nádherný výhled po celém Středohoří. Díky naší „fyzičce“ jsme zvládly i procházku  stezkou na vyhlídku. Počasí nám, jako vždy přálo, ubytování bezva, parta ještě lepší.
     Druhý den jsme vyrazily do Turnova, kde jsme navštívily Muzeum drahých kamenů a Regionální muzeum o životě v této oblasti. Následoval Hrubý Rohozec a nemohly jsme vynechat nádherný Dlaskův Statek, který nám přiblížil život a zvyky vesnického lidu. Večer byl opět v duchu dobré nálady, a i po velice náročném dni, jsme se při výtečném jídle a hudbě skvěle bavily.
     Třetí den jsme odjely na zříceninu hradu Frydštejn  a odtud pokračovaly na nádherný zámek Sychrov, který byl naším posledním cílem. Zážitky baly úžasné a my jsme se plny dojmů a nabité energie  vrátily domů.
     Naše každoroční zářijové  návštěvy „teplých krajů“ jsou již tradiční a tak jsme si je nemohly odpustit ani letos a zamířily jsme na turecký Kypr. Letovisko bylo umístěné v nádherné zahradě, moře průzračné, teplé, ideální na naše „neduhy“. Vypustily jsme všechny starosti , problémy všedních dnů a nechaly se hýčkat. K tomu všemu přispělo i dobré jídlo, procházky a posezení u vínka při západu slunce nemělo chybu.
     Mám radost, že se nám podařilo všechny naše plány splnit. Udělaly jsme něco pro své draví, poznaly nová místa jak u nás tak i v cizích krajích. Již teď se těšíme na další skvělé zážitky v následujících letech.

V Kladně, dne 20. října 2013
Hana J e d l i č k o v á
předsedkyně ZO Kladno-Švermov