Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za poznáním okresů - návštěva Příbrami

9. 7. 2013

Kladno

 

Stalo se již tradicí – v rámci akce „ Za poznáním okresů“- navštěvovat ostatní okresy našeho Kraje. Letos v květnu jsme naplánovaly výlet na Příbramsko. Zájem byl veliký, účast 50 členek ze  4 ZO. Přesto, že bylo chladné počasí se nakonec na nás usmálo sluníčko. Děvčata z Příbrami nás očekávaly a společně jsem navštívily významnou památku ze 17. století Svatou Horu.  I když mnohé z nás tento skvost již navštívily, opět jsme byly nadšené a i trochu překvapené, jak je areál udržován. Poté jsme přijaly pozvání děvčat ze ZO Drásov, které nás přivítaly v krojích s chlebem a solí, úžasný nápad. Po dobrém obědě jsme si při kávě a zákuscích, které pro nás upekly, předaly vzájemně dárky, zatleskaly dětem za jejich vystoupení a popovídaly si.

Náš další cíl  - Zámek Dobříš. Francouzská zahrada  je překrásná, chvíli jsem se cítily jako v opravdové Francii. Průvodkyně zámku byla velmi milá, její znalosti překračovaly meze, všetečné dotazy z naší strany zodpovídala bravurně. Velmi se nám líbily zapůjčené vycpané medvídci, které nám připomněly, jaké jsme za mládí měly. Tyto, pilinami plněné, kamarády. Oči jsme mohly nechat na úžasné květinové výzdobě, i když byla umělá. Bylo to takové pohlazení po duši.  V podvečer jsme zamířily směr Kladno, odkud se děvčata rozjela do svých obcí. Všechny byly spokojené a již se těší na další akci.

 

Poděkování patří Okresu Příbram za pozvání a vzornou prezentaci. Již teď se těšíme na jejich návštěvu u nás na Kladensku. Máme  co oplácet.

 

ORŽ  Kladno