Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrchotovy Janovice nás navštívily- Akce: Za poznáním okresů

AKCE „Za poznáním okresů“ – návštěva žen z Vrchotových Janovic v okrese Kladno

sobotu 21.5.2016 jsme přivítaly děvčata z Vrchotových Janovic. Na toto setkání jsme se moc těšily už od loňska, protože jsme si s nimi, jak se říká „padly do oka“.

Začínaly jsme Památníkem Lidice, kde ženy položily kytici k pomníku lidických dětí.

Škoda, že růžový sad s 24 tisícemi růží z celého světa ještě nekvetl. Poté jsme projížděly torzem kladenské Poldovky a Koněva, kde probíhají velké asanační práce a začínají se stavět nové objekty továren a skladů.

Procházka historickou částí města se líbila, byly obdivovány fasády starých domů.

Poté následovala exkurze do svíčkárny VALA ve Švermově. Výklad a prohlídka byly velmi zajímavé a každá z nás si mohla ozdobit i svoji svíčku a zakoupit různé dárky.

V restauraci  „U Bejčků“ zatím členky švermovské org. připravily pohoštění – sladké i slané pečivo lákalo všechny. Po dobrém obědě při kávě, následovala i výměna zkušeností v rámci pobočných spolků.

Paní Klemptová z firmy BEZNOSKA, hovořila o výrobě implantátů (kolena ,kyčle atd.) a ubezpečila , že vyrábějí kvalitní výrobky. Bude pro nás všechny ale lepší když je nebudeme potřebovat, ale povídání bylo zajímavé.

Po vzájemné výměně dárků jsme odjely do hornického skanzenu MAYRAU, kde nám byla přiblížena historie těžby uhlí na kladensku. Procházely jsme autentickými prostorami zakončenými – v helmách na hlavě – štolou HOMOLE.

Setkání rychle uběhlo a tak došlo k loučení, které bylo upřímné a srdečné. Všechny se těšíme na další setkání.

Závěrem chceme poděkovat všem ZO, které se na této akci ORŽ Kladno podílely.

  Okresní rada žen Kladno