Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seminíř 17. + 18. 10. 2014 v Kaunickém paláci v Praze

23. 10. 2014

zeny-praha-10_14-021--3.jpgzeny-praha-10_14-008---4.jpg

Seminář 17.+18.10.2014 v Kaunickém paláci v Praze

 

Jak jinak, než kávou a přátelským „pokecem“, jsme  opět  po roce zahájily náš  seminář v Praze. Pátek byl věnován Svazovým záležitostem, přišla mezi nás naše předsedkyně ČSŽ Mgr. Jana Chržová / informace o novém občanském zákoníku a  dopadu na ČSŽ /  a účetní Dana Mikšovská / jak správně vedu účetnictví /. Předsedkyně Remešová podala informace o připravovaných akcích našeho Kraje na příští rok.

Po malé přestávce následoval kulturní program. Paní Daniela Radosa, členka Státní Opery v Praze, s hudebním doprovodem  - trubkou a klavírem, nám zazpívala několik nádherných árií. Byl to jedinečný zážitek, umocněný krásným prostředím, na který budeme jistě dlouho vzpomínat. Následovala chutná večeře a posezením u vínka jsme první den semináře zakončily. Ubytovány jsem byly opět v nedalekém Hostelu.

 

Druhý den semináře začal společnou snídaní. První přednáška byla od neurologa a ředitele Polikliniky na Národní MUDr. Martina Stránského M.D., FACP na téma „ Vědomí a nevědomí. Poznejte mechanismy, díky nimž mozek dokáže zpracovat negativní zkušenosti a dosáhnout harmonie s okolím prostřednictvím pozitivního myšlení.“ Pana doktora jsme přímo „hltaly“, přednáška byla velmi zajímavá. Opět následovala malá přestávka na kávu a poté jsme se mohly dozvědět od pana Horáka z  firmy  Cannaderm o historii konopí,  o jeho léčivých účinkách a seznámily jsme se s výrobky firmy. Poslední přednáškou bylo humorné vyprávění ze života známých herců a zpěváků v podání velmi sympatické novinářky a spisovatelky Slávky Kopecké. Mohly jsme si také výhodně zakoupit její známé knihy.

 

                            Milena Tenczová ved. KS ČSŽ