Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seminář 2017

Krajský semináře v Praze

3. + 4. 11. 1.jpg 2017

na téma“ Ženy v 21. století“

za podpory grantu ČSŽ

 

KRŽ pořádá již tradičně každým rokem podzimní seminář v Praze, každým rokem je zájem větší, letos se nás sešlo 80 členek.

 V pátek jsme se pomalu scházeli v Kaunickém paláci a při kávě jsme si vyměňovali navzájem zkušenosti a typy na výlety, přednášky, je to prostě možnost se seznámit s tím, co se děje v jiných okresech. První přednáška byla od vrchní komisařky městské policie v Praze Lenky Hofmanové. Prezentace byla velmi zajímavá, byla zpestřena videem – Přepadení na hřbitově. Následovala objednaná večeře, jak jinak, než řízek s bramborovým salátem. Další zajímavou přednášku měla Pavla Schoenová – Metoda RUŠ – jak se zbavit bloků, jak se naučit šťastně žít. Po malé přestávce následoval kulturní program, profesionální pianista pan Pilz nám zahrál na klavír, kde jsme si mohli také zazpívat. U sklenky vína jsme si poseděli do pozdních hodin a poté jsme se odebrali do nedalekého Hostelu, kde jsme přenocovali.

Druhý den začal časně chutnou snídaní. První přednášku měly Mgr. Martina Dulavová a její kolegyně Pavla Mikulová z pražského IKEMU na téma prevence proti chřipce a bolesti kloubů. Po krátké přestávce na kávu mezi nás přišla předsedkyně Mgr. Jana Chržová s informacemi o Sjezdu ČSŽ. Poslední přednáška byla z grantu ČSŽ – Ženy / nejen / ženám -  na téma Ženy v migraci a jejich děti,  přednášející Mgr. Eva Čech Valentová.

Závěrem se rozdávaly malé dárky a již se těšíme na příští Seminář.

                        Milena Tenczová ved. KS ČSŽ