Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajský Seminář 2016 v Praze

Seminář Středočeského kraje v Kaunickém paláci v Praze 4. a 5. 11. 2016 Za podpory Grantu NŽ na téma: České potraviny na náš stůl

V pátek jsme se sešli kolem třetí hodiny, jako obvykle u kávy, v Kaunickém paláci v Praze. Původně bylo přihlášeno 87 členek, několik členek onemocnělo, i přes to nás bylo 79 účastnic a jeden host, předsedkyně ČSŽ Mgr. Jana Chržová.

Páteční program začal krátkou Svazovou informací předsedkyní Kraje Milady Remešové. Popřáli jsme k jubileum předsedkyni okresu Kutná Hora Mgr. Lídě Jůnové s malým dárečkem a velkým poděkováním. Následovala zajímavá prezentace od firmy Dr. Oetker, ředitel marketinku Zdeněk Kvinta a vedoucí kontroly kvality Helena Ondrušková nám představili nové produkty firmy. Každá účastnice obdržela malý dáreček. Po večeři, kde byl opět řízek se salátem, mimochodem velmi dobrý, následoval kulturní program. Hudební kapela „V pohodě“ k nám přijela z Kladna. Všem se krásné písničky líbili. Závěrem bylo posezení účastnic při skleničce vína. V pozdních hodinách jsme se přesunuli do nedalekého Hostelu.

Sobotní den začal, jak jinak, než snídaní v Kaunickém paláci. Prvním naším přednášející byl Ing. Vít Syrový, kvalita, používání českých potravin, přídavné látky, značky kvality. Po malé přestávce na kávu, následovala druhá přednáška Ing. Maryška z d Testu, který hovořil o čerstvosti, kvalitě, trvanlivosti a falšování potravin. Názory obou přednášejících se dosti lišily, účastnice tak měli možnost srovnání. Následovala poslední přestávka na kávu a již zde byla poslední přednášející MUDr. Ludmila Truhlářová. Její přednáška se trochu lišila od těch předchozích, mluvila o tom, jak ženy ovlivňují přístup celé rodiny v otázce stravovacích zvyklostí a kvality potravin, jak se při nákupech májí zaměřit na úpravu jídelníčku zdravého stravování a podle toho nakupovat. Všechny přednášky byly velmi zajímavé, svědčí o tom fakt, že nikdo neodešel před koncem. Závěrem Semináře obdržela každá účastnice malý dáreček. Ženám se Seminář líbil a věřím, že se opět sejdeme v příštím roce u dalšího, zajímavého Semináře v Kaunickém paláci v Praze.

Milena Tenczová VKS ČSŽ Středočeský Kraje